پنجره UPVC کلنگی

خانه    پنجره UPVC کلنگی

پنجره UPVC کلنگی
توجه به نور اتاق و تهویه مناسب آن خیلی اهمیت دارد. به همین دلیل باید پنجره ای انتخاب شود که در کنار تأمین نور و تهویه مناسب اتاق، عایق خوبی در برابر شرایط محیطی باشد. پنجره های  UPVC می توانند این نیاز ها را برطرف نمایند. این نوع پنجره دارای مدل های مختلفی است که در این مقاله ما قصد داریم به پنجره UPVC کلنگی بپردازیم.

پنجره UPVC کلنگی به چه معنا است؟

پنجره UPVC کلنگی یا Titl UPVC Windowو یا لولایی این قابلیت را دارد از بالا یا پایین به سمت داخل یا خارج از محل باز شود. با توجه به جهت نصب پنجره می توانید به هر جهتی که خواستید از ابتدا آن را تنظیم نمایید. به همین دلیل قبل از نصب پنجره باید در نظر داشته باشید که به چه جهتی می خواهید آن را باز کنید، زیرا بعد از نصب جهت آن قابل تغییر نخواهد بود. این نوع پنجره ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند و در هر مکانی که نیاز به تهویه مناسب هوا وجود دارد مانند: سرویس های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و راه پله ها و … می توان از این پنجره استفاده کرد.

سیستم بازشوی این پنجره قوی است و توانایی تحمل وزن پنجره را دارد و با گذشت زمان تغییری در کیفیت پنجره ایجاد نخواهد شد. در صورتی که نیاز به باز شدن کامل پنجره در محلی وجود دارد نباید از این پنجره استفاده شود و از سایر مدل های پنجره UPVC می توان استفاده نمود.

انواع پنجره UPVC کلنگی کدام است؟

این نوع پنجره مانند سایر پنجره های UPVC در مدل های مختلفی ساخته می شوند. از مدل های مختلف این پنجره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پنجره کلنگی تک حالته: این مدل پنجره UPVC کلنگی تنها به یک حالت باز و بسته می شود.
 • پنجره کلنگی دو حالته: همانطور که از نام این مدل پنجره مشخص است شما می توانید آن را در دو حالت مختلف باز و بسته نمایید.
 • پنجره کلنگی کشویی: این مدل پنجره می تواند مانند پنجره کلنگی و پنجره کشویی باز و بسته شود.

مزیت های پنجره UPVC کلنگی

 • با نصب این نوع پنجره می توانید تهویه هوای مناسبی را در محل مورد نظر ایجاد نمایید.
 • نورگیری مناسبی نیز در همان محل ایجاد می شود.
 • این نوع پنجره توسط متخصصین به راحتی و سرعت نصب می شود.
 • در تولید این نوع پنجره ها از محصولات با کیفیت استفاده می شود.
 • می توانید بازشو پنجره UPVC کلنگی را تغییر دهید. البته این کار را باید توسط متخصصین نصاب انجام دهید.

از پنجره UPVC کلنگی چگونه می توان نگه داری کرد؟

ابتدا سعی کنید بهترین محصول را خریداری نمایید تا نگرانی بابت کیفیت پنجره خود نداشته باشید. بعد از توجه به این مسئله نگه داری این نوه پنجره ها کار سختی نمی باشد تنها به نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم توجه داشته باشید.

 • توجه داشته باشید در طول سال چندین بار یراق آلات این پنجره را روغن کاری نمایید. سعی کنید از روغن های رقیق مانند روغن چرخ خیاطی استفاده نمایید.
 • ضربه و فشار زیادی به دسته و پنجره وارد نکنید تا از طول عمر مفید آن کاسته نشود.
 • نصب پنجره را به خودتان و یا افراد متفرقه نسپارید زیرا اگر نصب آن به درستی و اصولی انجام نشود از عمر آن کاسته می شود.
 • اگر دستگیره پنجره شل شد آن را کمی محکم کنید و در انجام این کار زیاده روی نکنید.
 • در تمیز نگه داشتن پنجره و اطراف آن کوشا باشید تا زیبایی ظاهری آن همیشه حفظ شود.

قیمت پنجره UPVC کلنگی چگونه است؟

قیمت این نوع پنجره ها به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال ابعاد پنجره، نوع شیشه های به کار رفته در آن، تعداد لنگه، یراق آلاتی که در آن استفاده شده است و … همگی بر روی قیمت این پنجره تاثیرگذار هستند.

پنجره UPVC کلنگی امکان تهویه مناسب هوا را برای شما ایجاد می کند و در کنار باز نگه داشتن آن نگران ورود کسی از بیرون به منزل نخواهید بود. همچنین کودکان شما نیز نمی توانند از طریق آن به بیرون بروند در نتیجه امنیت خوبی را برای اهالی ساکن در منزل ایجاد می کند. در صورتی که می خواهید به طور کامل پنجره را باز کنید بهتر است از سایر مدل های این پنجره استفاده نمایید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716