پنجره UPVC کشویی یا ریلی

خانه    پنجره UPVC کشویی یا ریلی

پنجره UPVC کشویی یا ریلی
پنجره های UPVC انواع مختلفی دارند. یکی از انواع این پنجره ها که زیبا و کاربردی است، پنجره UPVC کشویی یا ریلی می باشد. در صورتی که در محل نصب پنجره، فضای کافی برای باز شدن پنجره وجود ندارد، بهتر است از این مدل پنجره استفاده نمایید؛ زیرا با باز شدن آن فضایی اشغال نخواهد شد. اگر قصد خرید پنجره یو پی وی سی کشویی یا ریلی را دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن به دست آورید، با ما همراه باشید.

پنجره UPVC کشویی یا ریلی چیست؟

شاید بتوان گفت که یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین نوع پنجره UPVC، پنجره کشویی یا ریلی است که برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشد. این نوع پنجره ظاهری شبیه به پنجره های دو لنگه دارد و به طور معمول یک لنگه آن قابلیت باز شدن دارد به این صورت که هنگام باز شدن آن، لنگه پنجره حرکت عمودی ندارد بلکه به صورت افقی حرکت می کند.

در هر ساختمانی می توان از این مدل پنجره استفاده کرد اما خوب است قبل از خرید این نوع پنجره، بار دیگر ویژگی های ساختمان خود و محل نصب پنجره ها را بررسی نمایید تا خریدی مطمئن تر داشته باشید و از کارایی و مزایای پنجره ریلی بهره مند شوید.

انواع پنجره UPVC کشویی یا ریلی

این نوع پنجره UPVC کشویی یا ریلی دارای انواعی است که عبارتند از:

تک ریل یا یک لنگه بازشو: در این نوع پنجره کشویی یا ریلی یک لنگه ثابت است و لنگه ی دیگر بر روی یک ریل قرار دارد که می تواند به راست و چپ حرکت کند.

جفت ریل یا دو لنگه بازشو: در این نوع پنجره همان طور که حدس می زنید هر دو لنگه در راستای افقی قابلیت حرکت به چپ و راست را دارند.

پنجره UPVC کشویی یا ریلی چه مزایایی دارد؟

  • به خاطر نحوه باز شدن این نوع پنجره به صورت کشویی یا ریلی، در هنگام باز کردن آن فضای کمتری اشغال می شود.
  • باز و بسته کردن آن راحت است.
  • برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است.
  • برای مناطقی که آب و هوای معتدل دارند بسیار مناسب است؛ زیرا با باز کردن آن می توان از تهویه هوای طبیعی استفاده کرد.
  • عایق بندی خوبی دارد.
  • از ورود گرد و غبار و آلودگی صوتی به داخل اتاق جلوگیری می کند.
  • در برابر حرارت نیز عایق بندی خوبی دارد.
  • انواع پرده و کرکره را می توان بر روی این نوع پنجره نصب کرد.

در چه مکان هایی می توان از پنجره UPVC کشویی یا ریلی استفاده کرد؟

همانطور که گفتیم برای مناطقی که می توان از تهویه هوای طبیعی استفاده کرد مثل مناطقی که آب و هوای معتدلی دارند، استفاده از این نوع پنجره ها مطلوب می باشد.

برای ورودی تراس به اتاق خواب ها و فضای داخلی نیز می توان از این نوع پنجره استفاده کرد.

به طور کلی برای تراس، ورودی ساختمان به استخر و سایر مکان های به این شکل استفاده از این نوع پنجره بسیار مناسب می باشد.

استفاده از پنجره UPVC کشویی یا ریلی برای پنجره بالای سینک ظرفشویی یا کابینت ها و … نیز مناسب است؛ زیرا به هنگام باز و بسته کردن این پنجره فضای زیادی اشغال نمی شود و محدودیتی برای استفاده از سایر وسایل آشپزخانه به وجود نمی آید.

نصب پنجره UPVC کشویی یا ریلی

برای نصب پنجره UPVC کشویی یا ریلی از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، زیرا باید قاب به خوبی بر روی یکدیگر ریل شوند تا حرکت افقی قاب ها( لنگه ها) بر روی ریل ها به خوبی و نرمی انجام شود. در صورتی که مشکلی در زمینه نصب آن وجود داشته باشد باز و بسته کردن پنجره به سختی انجام می شود در نتیجه کارایی خود را از دست خواهد داد.

رگلاژ پنجره UPVC کشویی یا ریلی

در صورتی که این نوع پنجره به صورت دقیق و اصولی نصب شده باشند دیگر نیازی به رگلاژ آن ها وجود ندارد. اما اگر مدتی از نصب پنجره گذشته باشد، می توان با رگلاژ دوباره آن، عملکرد پنجره را در زمینه عایق بندی بهبود بخشید.

در صورتی که پنجره در برابر حرارت و شرایط آب و هوایی به خوبی عایق نیست، آب از درزهای پنجره نفوذ می کند، لاستیک های اطراف پنجره شل شده یا آسیب دیده اند، در هنگام باز و بسته کردن آن، حرکت روانی ندارند و … پنجره شما باید رگلاژ شود. پس در این صورت باید به دنبال یک متخصص تعمیرکار بگردید.

قیمت پنجره UPVC کشویی یا ریلی

در این نوع پنجره ها از پروفیل مخصوص خود یعنی، کشویی استفاده می شود به همین دلیل قیمت این نوع پنجره نسبت به مدل های لولایی مقداری بیشتر می باشد و در ساخت آن از دو قاب استفاده می شود زیرا، در این مدل، دو قاب بر روی یکدیگر کشو می شوند.

پروفیل های این نوع پنجره نیز نسبت به نوع لولایی دارای متریال مصرفی بیشتری می باشند. در صورت استفاده از یراق آلات با کیفیت باید قیمت بیشتری پرداخت شود. همه این موارد باعث می شود قیمت این نوع پنجره کمی گران تر از قیمت مدل های لولایی باشد.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716