پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

خانه    پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

دنیای پنجره UPVC دنیای بزرگ و زیبا است که هر کدام از آن ها دارای جلوه ای خاص هستند و نمای ساختمان ها و داخل آن ها را به شکل منحصر بفردی زیبا می کنند. شکل این پنجره ها منحصر در شکل مربع و مستطیل نیست و اشکال هندسی دیگری نیز دارد.

از همین رو یکی از انواع پنجره یو پی وی سی، پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی است. در ادامه بیشتر با این نوع پنجره آشنا خواهید شد.

پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی چیست؟

یکی از زیباترین مدل های پنجره UPVC، نوع هلالی و چند ضلعی آن است که نمایی جدید و خاص به ساختمان می دهد. انواع شکل های هلالی، نیم دایره، کمانی و سایر اشکال هندسی توسط کارشناسان مربوطه و طبق نمای ساختمان برای پنجره ها انتخاب می شوند.

از آن جایی که UPVC ماده ای انعطاف پذیر است می توان با دستگاه های خاصی آن ها را خم کرد و به شکل مورد نظر در آورد. به همین دلیل می توان طرح های مختلفی را بر روی آن ها پیاده سازی کرد.

مزایای پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی دارای مزایایی است مانند سایر پنجره های UPVC که برخی از آن ها مخصوص همین نوع پنجره است و برخی دیگر با سایر پنجره های UPVC مشترک است. به طور کل از مزایای این نوع پنجره می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • این نوع پنجره ها به طور معمول دارای بخشی ثابت هستند که باعث ورود نور بیشتری به داخل اتاق می شوند.
 • در قسمت قوسی ثابت این نوع پنجره می توان شیشه های شبکه بندی شده را مورد استفاده قرار داد.
 • این پنجره ها زیبایی خاصی دارند و در برخی از اشکال آن، حس مذهبی به نمای ساختمان می دهند.
 • ایمنی این نوع پنجره ها بالا است.
 • غیر قابل اشتعال اند.
 • در برابر شرایط آب و هوایی مانند: نور خورشید، رطوبت هوا و … مقاومت بالایی دارند و دچار نم زدگی و خوردگی نمی شوند.
 • عایق بندی خوبی در برابر صدا، گرد و غبار و تبادل حرارت دارند.
 • باعث کاهش مصرف انرژی می شوند.
 • این نوع پنجره ها نمایی مدرن و سنتی به ظاهر ساختمان می دهند.
 • با استفاده از پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی برای ورودی بالکن هم ظاهر زیبایی را در آن ایجاد خواهید کرد و هم آن که نور بیشتری را می توانید دریافت نمایید.
 • با تلفیق مناسب این نوع پنجره با سایر مدل ها، می توانید تهویه هوای مطبوعی را فراهم نمایید.

 رگلاژ پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

بهتر است از ابتدا نصب پنجره  UPVC هلالی و چند ضلعی را به نصاب متخصص بسپارید. در صورتی که این نوع پنجره ها به درستی نصب نشوند و یا آن که به صورت صحیح مورد استفاده قرار نگیرند، نیاز به رگلاژ خواهند داشت.

گاهی اوقات به علت وارد شدن ضربه و آسیب به پنجره UPVC و یا باز و بسته کردن زیاد آن و یا بعد از آن که مدتی از استفاده این پنجره ها گذشته باشد، عملکرد این نوع پنجره ها کاهش پیدا می کند و دیگر مانند روز اول عایق بندی خوبی نخواهد داشت.

در این مواقع باید پنجره UPVC شما دوباره رگلاژ شود تا کارایی خود را دوباره به دست آورد. به همین دلیل سالی یکبار پنجره های UPVC هلالی و چند ضلعی خود را مورد بررسی دقیق و اصولی توسط متخصص قرار دهید.

نصب پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

پروفیل های پنجره UPVC قابلیت خم پذیری خوبی برای ساخت انواع کتیبه آرک را دارند. این نوع پنجره ها که دارای اشکال مختلفی هستند ابتدا به کمک ماشین آلات مختلف خم می شوند سپس قسمت های مختلف به یکدیگر جوش داده می شوند و استحکام و مقاومت خوبی به دست می آورند.

نصب این نوع پنجره ها باید حتما توسط متخصص ماهر انجام شود تا با نصب اصولی آن، کارایی پنجره کاهش پیدا نکند. این نوع پنجره ها دارای شکل های مختلف قوس منظم، قوس نامنظم، قوس مسجدی، قوس سینوسی و … می باشند و با تلفیق آن با پنجره های دو لنگه باز شود زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان می دهند.

قیمت پنجره UPVC هلالی و چند ضلعی

در پنجره های UPVC از یراق آلات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت وسایل مورد استفاده در این نوع پنجره ها، تعداد یراق آلات مصرفی، ابعاد پنجره، نوع شیشه به کار رفته در آن و … همگی در قیمت این نوع پنجره ها تاثیر گذار است. به همین دلیل در صورتی که می خواهید قیمت این نوع پنجره UPVC را به دست آورید می توانید با کارشناسان رینو در ارتباط باشید و مشورت های لازم را دریافت کنید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716