پنجره UPVC دو حالته

خانه    پنجره UPVC دو حالته

پنجره UPVC دو حالته
در دنیای امروز که سرعت پیشرفت بسیار زیاد است، ساختار پنجره های نیز دچار دگرگونی شده است و کمتر از پنجره های قدیمی استفاده می شود. توجه به نور دهی و ارائه تهویه هوای مناسب پنجره های جدید در کنار توجه به کاهش اتلاف انرژی می باشد. پنجره های جدید UPVC به گونه ای ساخته می شوند که پاسخگوی انتظارات ما باشند به همین دلیل در انواع مختلفی روانه بازار می شوند که یکی از آن ها، پنجره UPVC دو حالته می باشد که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.

پنجره UPVC دو حالته چیست؟

پنجره دو حالته یا Tilt and Turn Windows  یکی از انواع پنجره ها است که همانطور که از نامش مشخص است این قابلیت را دارد که در دو حالت مختلف باز شود. مقاومت این نوع پنجره در برابر باد، گرد و غبار، آلودگی های صوتی و … بسیار خوب است. پنجره UPVC دو حالته یک دسته دارد و می توان آن را به دو صورت باز کرد یکی به حالت معمولی باز شدن پنجره ها است و دیگری به این حالت است که قسمت بالای آن اندکی به سمت داخل باز می شود.

پنجره UPVC دو حالته چگونه باز می شود؟

این مدل پنجره UPVC به دو صورت باز و بسته می شود. یک صورت مانند همه پنجره های معمولی است که به صورت لولایی می باشند. در این صورت با توجه به محلی که پنجره نصب می شود و نوع محصول خریداری شده امکان باز شدن پنجره تا حدود ۱۸۰ درجه وجود دارد.

نحوه دیگر باز شدن این پنجره به این صورت است که می توانید آن را به صورت مورب باز نمایید. باز شدن پنجره به این صورت باعث بالا رفتن امنیت آن می شود و برای افرادی که کودک در منزل دارند بسیار امن است و در کنار آن، تهویه هوای اتاق به خوبی انجام می شود.

انواع پنجره UPVC دو حالته

این نوع پنجره در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند. شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه ای که دارید محصول مورد نظرتان را انتخاب نمایید. این پنجره ها از ابعاد بسیار بزرگ گرفته تا ابعاد بسیار کوچک، ساخته می شوند. تعداد لنگه ها نیز با توجه به عرض محل قابل تغییر می باشد. پنجره UPVC دو حالته با پروفیل های مختلف و رنگی نیز تولید می شوند و این امکان را به شما می دهند که پنجره را با توجه به دکوراسیون منزلتان خریداری نمایید.

پنجره UPVC دو حالته چه مزایایی دارد؟

 • ظاهر پنجره UPVC دو حالته بسیار زیبا و شیک می باشد.
 • برای باز و بسته کردن این پنجره تنها یک دسته وجود دارد که کار را برای شما راحت می کند.
 • قاب این پنجره در قسمت لولا جوش داده شده و با فولاد گالوانیزه تقویت شده است.
 • در قسمت متحرک این پنجره از لولاهای فولادی ضدزنگ استفاده شده است.
 • طراحی این نوع پنجره انعطاف پذیر است به همین دلیل امکان باز کردن کامل اتصالات آن وجود دارد.
 • یراق آلاتی که در پنجره UPVC دو حالته مورد استفاده قرار می گیرد در بالاترین سطح کیفیت قرار دارد.
 • یراق آلات مورد استفاده در این پنجره امنیت بسیار زیادی دارد.
 • عایق بسیار خوبی در برابر گرما، سرما، گرد و غبار و صوت می باشد.
 • با توجه به شرایطی که دارید می توانید از دو حالت مختلف برای باز و بسته کردن آن استفاده نمایید.
 • از آن جایی که شیب باز شدن پنجره از بالا بسیار کم است اجازه ورود کسی را به داخل اتاق نمی دهد در نتیجه از نظر امنیت نگرانی برای شما ایجاد نخواهد کرد.
 • پنجره با زاویه ۹۰ درجه به داخل باز می شود در نتیجه در ساختمان هایی که بلند هستند می توان به راحتی شیشه های این پنجره را تمیز کرد.

در نگه داری پنجره UPVC دو حالته به نکات زیر توجه داشته باشید.

در صورتی که محصول با کیفیت خریداری کرده باشید و در نگه داری آن کوشا باشید می توانید عمر مفید این پنجره را بالا ببرید و از کیفیت آن بهره مند شوید. نگه داری از این پنجره نکته خاصی ندارد اما توجه داشته باشید برای نصب آن از متخصص همین کار کمک بگیرید. در نزدیکی این پنجره شعله آتش مانند آتش جوشکاری وجود نداشته باشد. بعد از چند سال استفاده از این پنجره، با روغن های رقیق مانند روغن چرخ خیاطی آن را روغن کاری کنید تا کارایی قطعات مکانیکی آن بهتر شود. برای نرم ماندن لاستیک های درزگیر این پنجره ۴ یا ۵ بار در سال، با پارچه ای که حاوی صابون مایع است آن ها را تمیز نمایید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716