پنجره UPVC ثابت

خانه    پنجره UPVC ثابت

پنجره UPVC ثابت
امروزه پنجره ها گستردگی و تنوع فراوانی دارند. پنجره های UPVC روز به روز محبوبیت بیشتری نزد مردم پیدا می کنند. پنجره های یو پی وی سی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی ها و کاربرد های مخصوص به خود را دارند. یکی از انواع این پنجره، پنجره UPVC ثابت است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

پنجره UPVC ثابت چیست؟

پنجره UPVC ثابت یا FIX  همانطور که از نامش پیدا است لنگه برای باز شدن ندارد و به صورت ثابت نصب می شود. برای مکان هایی که به نور نیاز داریم اما قصد باز کردن پنجره را نداریم از این نوع پنجره استفاده می شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که از این نوع پنجره باید در جایی استفاده شود که امکان تمیز کردن قسمت بیرونی شیشه وجود دارد.

در غیر این صورت باید از پنجره های UPVC استفاده بشود که بتوان آن را باز کرد و تمامی قسمت های شیشه را تمیز نمود. پنجره یو پی وی سی ثابت محدودیتی در ساخت ندارد و هر ابعادی که مشتری بخواهد تولید می شود. همچنین می توان گفت که پر کاربردترین نوع پنجره، همین پنجره ثابت است، زیرا در همه مدل های ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار پنجره UPVC ثابت چگونه است؟

هر پنجره دارای ساختار مشخصی می باشد. در ادامه می خواهیم به ساختار پنجره UPVC ثابت بپردازیم.

پروفیل مصرفی

همانطور که گفتیم در پنجره UPVC ثابت لنگه بازشو وجود ندارد و تنها از قاب استفاده می شود به همین دلیل است که پروفیل های قاب پنجره UPVC ثابت به صورت چهار کلاف به یکدیگر جوش می شوند و شیشه مورد نظر در آن جای می گیرد.

شیشه

برای پنجره UPVC ثابت می توان از انواع شیشه ها استفاده کرد تا از نظر ظاهری نیز زیباتر شوند. شیشه هایی که برای این نوع پنجره می توان استفاده کرد عبارتند از: شیشه تک جداره، دو جداره، شیشه سندبلاست، شیشه لمینت، شیشه سکوریت ساده، شیشه های رنگی و …

یراق آلات

در پنجره UPVC ثابت از هیچ گونه یراق آلاتی استفاده نمی شود. همین مسئله باعث می شود قیمت این نوع پنجره نسبت به بقیه انواع آن کمتر باشد.

پنجره UPVC ثابت چه مزایایی دارد؟

  • این نوع پنجره، باز نمی شود.
  • در طراحی ها و ابعاد مختلفی می توان از آن ها استفاده کرد.
  • نیاز به استفاده از یراق آلات در این نوع پنجره وجود ندارد.
  • قیمت پنجره UPVC ثابت مناسب تر از بقیه انواع آن است.
  • از آن جایی که لنگو بازشو در این نوع پنجره وجود ندارد، محدودیت وزنی نداشته و می توان در این لنگه ها از ابعاد بزرگتری از شیشه استفاده کرد.
  • با استفاده از شیشه هایی با ابعاد بزرگ می توان وسعت دید زیادی را به دست آورد.
  • با توجه به ساختاری که این نوع پنجره دارد، در برابر حرارت، گرد و غبار و … عایق خوبی می باشد.
  • این نوع پنجره امنیت بالایی دارد.
  • ماندگاری پنجره UPVC ثابت زیاد است و در برابر پوسیدگی نیز مقاومت خوبی دارد.

پنجره UPVC ثابت در چه مواردی کاربرد دارد؟

یکی از پر کاربرد ترین نوع پنجره UPVC، نوع ثابت آن است و از آن می توان در مدل های ترکیبی مختلفی استفاده نمود و چون ثابت است می توان از آن در مناطق نورده به صورت دیواری نیز استفاده کرد. در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره می کنیم؟

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716