پنجره UPVC تک حالته

خانه    پنجره UPVC تک حالته

پنجره UPVC تک حالته
پنجره های دوجداره UPVC امروزه طرفداران زیادی دارند؛ زیرا در کنار زیبایی ظاهری آن، عایق خوبی در برابر سرما و گرما، گرد و غبار و صدا می باشند. به همین دلیل باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. این پنجره انواع مختلفی دارند. یکی از انواع آن، پنجره UPVC تک حالته است که قصد داریم در این مقاله آن را به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

پنجره UPVC تک حالته چگونه است؟

یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین نوع پنجره یو پی وی سی، نوع تک حالته آن می باشد. این نوع پنجره دارای بازشو بر روی محور افقی می باشد که یعنی لولاها در محور عمودی قرار دارند و می توان پنجره را تا زاویه ۱۸۰ درجه باز کرد.

ساختار و عملکرد پنجره UPVC تک حالته چگونه است؟

پنجره UPVC تک حالته جزء پنجره های لولایی به حساب می آید به همین دلیل لولاها از مهم ترین یراق آلات آن محسوب می شوند. لولا به قاب و لنگه پنجره وصل می شود و حرکت لنگه و باز و بسته شدن پنجره را ممکن می کند. مزیتی که دارد این است که می توان لولا را به گونه ای تنظیم کرد تا امکان باز و بسته شدن پنجره از چپ به راست و از راست به چپ وجود داشته باشد.

پنجره UPVC تک حالته دارای یک یا دو لنگه می باشد که انتخاب آن بستگی به سلیقه و نیاز شما و ابعادی که برای پنجره تعبیه شده دارد.

یراق آلات مورد استفاده در پنجره UPVC تک حالته

همانطور که گفتیم از مهم ترین یراق آلات این پنجره لولاها هستند که انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد: لولاهای ثابت یا معمولی، لولاهای قابل رگلاژ یا تنظیمی. در صورتی که ابعاد پنجره زیاد است بهتر است از لولاهای تنظیمی استفاده شود؛ زیرا مقاومت وزن این نوع لولا بیشتر از بقیه انواع آن می باشد.

از جمله یراق آلات مصرفی در پنجره UPVC تک حالته می توان به این موارد اشاره کرد: زاماک، زهوار، اسپانیولت، قفل داخلی، دستگیره و … در این نوع پنجره از یراق آلات دیگری نیز استفاده می شود که می توان گفت تعداد آن ها در حدود ۶۰ نوع مختلف می باشد.

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از بهترین و با کیفیت ترین نوع یراق آلات این پنجره استفاده نمایید تا بهترین عملکرد، طول عمر و ماندگاری را داشته باشد.

 پنجره UPVC تک حالته چه مزیت هایی دارد؟

یک سری مزیت وجود دارد که مربوط به تمامی پنجره های UPVC می باشد اما اگر این پنجره از نوع تک حالته باشد از مزایای زیر نیز بهره مند خواهد بود.

  • دارای بازشو آسان می باشد.
  • از آن جایی که بازشوی آن ۱۸۰ درجه است می تواند نور، دید و تهویه مناسبی را به شما ارائه دهد.
  • این نوع پنجره دارای قیمت مناسبی می باشد.
  • بازشو را می توانید جابجا کنید و نحوه باز شدن پنجره را تغییر دهید.
  • دارای ظاهری کلاسیک، زیبا و ساده است و می تواند هماهنگی خوبی با انواع دکوراسیون ایجاد نماید.
  • در برابر حرارت، صدا و گرد و غبار عایق بندی بالایی دارد.
  • پروفیل های آن در طرح ها و رنگ های متنوعی وجود دارند.
  • یراق آلات و لولاهای آن قابلیت تنظیم و تعویض راحتی دارند.

عایق بندی پنجره UPVC تک حالته چگونه است؟

یکی از مهم ترین ویژگی های همه انواع پنجره UPVC، عایق بندی آن ها می باشد به همین دلیل هر نوعی از این پنجره را می خواهید خریداری نمایید باید به عایق بندی آن توجه داشته باشید. در میان پنجره های UPVC که بازشو دارند بعد از پنجره UPVC دو حالته، پنجره UPVC تک حالته از عایق بندی بالایی برخوردار می باشد.

ساختار این نوع پنجره به گونه ای است که لنگه ها به روی قاب به خوبی چفت شده و با داشتن یراق آلاتی مانند اسپانیولت و زاماک، درزها به خوبی کیپ می شوند در نتیجه همین مسئله باعث بالا بودن میزان عایق بندی آن می شود. دو جداره بودن شیشه های این پنجره مزید بر علت می شود و در نهایت شما شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی خود خواهید بود.

قبل از نصب پنجره UPVC تک حالته، توجه داشته باشید فضای کافی برای باز شدن پنجره وجود داشته باشد. همچنین پرده خود را باید به نحوی بر روی آن نصب نمایید که جلوی باز شدن پنجره را نگیرد و در هنگام باز شدن پنجره، پرده آسیب نبیند.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716