پنجره UPVC واگنی

خانه    پنجره UPVC واگنی

پنجره UPVC واگنی

پنجره های UPVC دنیای مخصوص به خود را دارند که هر کدام دارای ویژگی های بخصوصی هستند. این پنجره ها چند سالی است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است به خاطر زیبایی و تنوعی که دارند و عایق بندی و استحکام بالای آن ها. یکی از انواع مختلف این پنجره ها، پنجره UPVC واگنی است که از جذابیت و کارایی زیادی برخوردار است به همین دلیل می خواهیم در این مقاله بیشتر درباره آن صحبت کنیم.

پنجره UPVC واگنی چیست؟

یکی از زیباترین و محبوب ترین نوع پنجره یو پی وی سی، پنجره UPVC واگنی است. این پنجره دارای انواع مختلفی نیز می باشد. این نوع پنجره، عایق بندی پنجره های لولایی و راحتی استفاده از پنجره کشویی را هر دو با هم دارد. اگر بخواهیم نحوه باز و بسته شدن این نوع پنجره را به زبان ساده بیان کنیم به این صورت است که درب های این پنجره مانند درب های ون تاکسی باز و بسته می شوند.

ابتدا قسمتی که بازشو است کمی عقب می آید و در ریل جای می گیرد، بعد مانند حالت کشویی می تواند حرکت کند. در مدل پنجره کشویی آب بندی و هوابندی ضعیف کار شده است اما این نوع پنجره دیگر مشکلی از این نظر نخواهد داشت. پروفیلی که در پنجره UPVC واگنی مورد استفاده قرار می گیرد مانند پروفیل پنجره لولایی می باشد. یراق آلاتی که در این نوع پنجره مورد استفاده قرار می گیرد مقداری گران می باشد به همین دلیل از این نوع یراق آلات برای پنجره هایی که ابعاد بزرگی دارند استفاده می شود.

انواع پنجره UPVC واگنی

پنجره UPVC واگنی در انواع و طرح های مختلفی ساخته می شود که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پنجره UPVC واگنی تمام اتومات
 • پنجره UPVC واگنی نیمه اتومات
 • پنجره UPVC واگنی معمولی

پنجره UPVC واگنی چه مزایایی دارد؟

این نوع پنجره ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند و مشتریان خود را جذب می کنند. در ادامه به برخی از مزایای این نوع پنجره اشاره می کنیم.

 • از آن جایی که باز و بسته کردن این نوع پنجره به صورت کشویی است، در این زمان ها فضای زیادی را اشغال نمی کند.
 • ماندگاری و طول عمر این پنجره واگنی زیاد است.
 • پنجره UPVC واگنی نسبت به مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری است چون پنجره از چهارچوب خود به صورت کامل جدا شده سپس در ریل جانبی روی لت ثابت قرار می گیرد.
 • عایق بندی بالایی در برابر شرایط مختلف دارد.
 • این پنجره تا زاویه ۴۵ درجه قابلیت باز شدن دارد.
 • این نوع پنجره به خوبی می تواند از ورود گرد و غبار و صدا به درون اتاق جلوگیری نماید.
 • ضد رطوبت است.
 • به راحتی قابل شستشو است.
 • در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مانند باد، باران و برف مقاومت بالایی دارد.

نصب پنجره UPVC واگنی

برای نصب پنجره UPVC واگنی باید به متخصصین این کار رجوع نمایید و از دخالت افراد متفرقه در این کار جلوگیری نمایید. اگر لنگه ها به خوبی در جای خود قرار نگیرند و به اصطلاح پنجره در چهارچوب به خوبی جای نگیرد، باز و بسته کردن آن سخت می شود و عایق بندی پنجره نیز با مشکل رو به رو خواهد شد. توجه داشته باشید در ساخت این نوع پنجره باید از یراق آلات مخصوص پنجره های UPVC استفاده شود تا از کیفیت و طول عمر پنجره کاسته نشود. به همین دلیل در هنگام خرید حتما به کیفیت این پنجره ها توجه داشته باشید.

رگلاژ پنجره UPVC واگنی

رگلاژ این نوع پنجره ها به این معنی است که تمامی قطعات آن به نحوی دقیق تنظیم شود تا در هنگام استفاده از آن و باز و بسته کردن آن فرد با مشکلی رو به رو نشود به همین دلیل یک نصاب متخصص باید به خوبی پنجره را رگلاژ نماید. در صورتی که در هنگام نصب پنجره UPVC خود از فرد ماهری کمک نگرفته اید و پنجره شما رگلاژ نیست، هر چه سریع تر به سراغ یک تعمیرکار حرفه ای بروید تا آن ها را رگلاژ نماید تا لنگه ها از چهارچوب خارج نشوند و مشکلات دیگری رخ ندهد.

قیمت پنجره UPVC واگنی

پنجره UPVC واگنی نیاز به یراق آلاتی دارد که ممکن است قیمت آن را با سایر پنجره ها متفاوت کند. اما از آن جایی که ساختار این نوع پنجره ها به نحوی است که قابلیت تحمل قاب های بزرگ پنجره را دارند می توانید برای قسمت هایی از منزل خود که ابعاد بزرگی از پنجره را نیاز دارند از این نوع پنجره استفاده نمایید. که البته به نسبت ابعاد و یراق آلات مورد استفاده، قیمت پنجره نیز افزایش می یابد. در کنار این موارد باید به فکر دستمزد نصاب نیز باشید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716