دلایل خراب شدن پنجره UPVC

خانه    بلاگ      دلایل خراب شدن پنجره UPVC
دلایل خراب شدن پنجره UPVC

داشتن یک پنجره خوب دو جداره UPVC که هم افراد داخل اتاق را از گرما و سرما حفظ می کند و هم از ورود سر و صدا به داخل اتاق جلوگیری می کند بسیار لذت بخش است. اما در صورتی که نکات مهمی را در ارتباط با پنجره UPVC ندانید باعث می شود کارایی آن کاهش یافته و خیلی زود خراب شود. در این مقاله می خواهیم دلایل خراب شدن پنجره UPVC را برای شما بیان کنیم تا با دانستن آن ها، بتوانید عمر مفید آن ها را افزایش دهید.

چرا پنجره های UPVC خراب می شوند؟

در دنیای امروز صرفه جویی در مصرف انرژی اهمیت خیلی زیادی دارد به همین دلیل است که خیلی از افراد به دنبال استفاده از پنجره های UPVC هستند. طبق تحقیقاتی که انجام شده است این پنجره ها می توانند تا حد قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش دهند. ممکن است شما با رعایت تمام نکات مهم یک پنجره UPVC انتخاب و خریداری نمایید اما بعد از مدتی شاهد خراب شدن آن باشید. علت خراب شدن این پنجره ها می تواند چند مورد باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

از پنجره UPVC به صورت نامناسب و غیر اصولی استفاده کرده اید.

علت موارد بسیاری از خراب شدن پنجره UPVC این است که به صورت صحیح و اصولی مورد استفاده قرار نمی گیرند. پنجره UPVC ساختار پیشرفته ای داشته و سبک اند و طراحی ظریفی دارند. این پنجره ها مانند پنجره های قدیمی و آهنی نمی توانند وزن زیادی را تحمل کنند. فشار وارد کردن به آن، ضربه زدن به هر کدام از قسمت های پنجره UPVC یکی از عوامل مهم خراب شدن این نوع پنجره ها می باشد. ابتدا باید سعی کنید به درستی از آن ها استفاده کنید و در صورتی که با این مشکل رو به رو شدید باید آن را تعمیر کنید.

پنجره UPVC بی کیفیت تهیه کرده اید.

تهیه محصولات با کیفیت در هر کدام از اجزای ساختمان بسیار مهم است که پنجره نیز یکی از این موارد است. در صورتی که پنجره UPVC مرغوب، با کیفیت از برندهای معتبر تهیه کرده باشید نگرانی از این بابت نخواهید داشت. اما اگر به سراغ برندهای نا آشنا و نامعتبر رفته اید و در انتخاب مرغوب ترین آن ها حساس نبوده اید، به زودی شاهد خراب شدن پنجره خود خواهید بود. سعی کنید قبل از خرید پنجره UPVC از مشاور مطمئن مشورت بگیرید تا بتوانید محصول با کیفیتی تهیه کنید. در این صورت پنجره شما عمر مفید و طولانی خواهد داشت و همین دامر باعث می شود از متحمل شدن هزینه جانبی و اضافی جلوگیری شود.

سرویس های مورد نیاز پنجره را به موقع انجام نمی دهید.

برخی اوقات، افراد پنجره UPVC با کیفیت تهیه کرده اند و به خوبی از آن استفاده کرده اند اما بعد از گذشت مدت زمان طولانی که از پنجره استفاده کرده اند آن را سرویس نکرده اند و همین امر باعث شده است که شاهد خراب شدن پنجره خود باشند. پنجره های UPVC باید به صورت مرتب و در زمان های مناسب، توسط افراد متخصص مورد بازبینی شود تا در صورت نیاز تعمیرات لازم برای آن اعمال شود. این کار باعث طولانی شدن عمر پنجره می شود.

چه تعمیراتی را می توان بر روی پنجره دو جداره UPVC انجام داد؟

این نوع پنجره ها مقاومت خوبی دارند اما در صورتی که به نکاتی که در بالا اشاره کردیم را توجه نکرده باشید احتمال خراب شدن آن ها وجود دارد. در این صورت پنجره شما به تعمیر نیاز دارد. به طور معمول به تعمیراتی که بر روی پنجره دو جداره UPVC اعمال می شود، در ادامه می پردازیم.

رگلاژ و رفع ایراد پنجره در هنگام باز و بسته شدن

بعضی اوقات پنجره های UPVC به سختی باز می شوند و یا به خاطر سفت و محکم بودنشان به سختی بسته می شوند یا آن که ممکن است پنجره باز نماند و خود بخود بسته شود. در این صورت است که پنجره UPVC شما باید رگلاژ شود و گیر و ایراد آن برطرف شود. این کار تخصصی است و در صورت بروز آن، باید حتما با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

رفع ورود گرما و سرما و گرد و غبار به داخل اتاق

ممکن است متوجه شوید که گرمای داخل اتاق به بیرون می رود و یا آن که گرمای بیرون و گرد و غبار وارد اتاق می شود. این مشکل می تواند مربوط به پنجره UPVC شما باشد به همین دلیل به سراغ تعمیرکار متخصص بروید تا مشکل را برطرف نماید.

اصلاح عایق صوت بودن پنجره دو جداره

همانطور که می دانید یکی از مزیت های بزرگ پنجره دو جداره UPVC، عایق صدا بودن آن است. در صورتی که در این زمینه مشکلی وجود دارد یعنی صدای بیرون وارد اتاق می شود و یا برعکس، صدای داخل به بیرون می رود، وقت آن است که حتما به یک تعمیرکار متخصص رجوع کنید.

تعویض شیشه دو جداره آسیب دیده

یکی از تعمیراتی که بر روی پنجره دوجداره UPVC اعمال می شود، تعویض شیشه دو جداره ای است که شکسته و یا آسیب دیده است. از آن جایی که ۸۰ درصد پنجره را شیشه در بر می گیرد، در صورت نداشتن شیشه سالم، کارایی پنجره به شدت کاهش می یابد. در این صورت باید از متخصص کمک گرفته و شیشه آن را تعویض نمایید.

تعمیر یراق آلات و لولاهای آسیب دیده

برای باز و بسته شدن صحیح پنجره، باید یراق آلات آن سالم باشند و به درستی کار کند. در صورت مشاهده خرابی در این قسمت ها با تعمیر کار متخصص تماس بگیرید. لولاهای پنجره به ندرت آسیب می بینند اما در صورتی که به درستی نصب نشده باشند، یا به صورت صحیح مورد استفاده قرار نگرفته باشند و یا در اثر زلزله و … آسیب دیده باشند باید توسط تعمیر کار مورد بررسی قرار بگیرند. در برخی از این موارد، مشکل با تعمیر برطرف می شود ولی بعضی مواقع نیز حتما باید یراق آلات آسیب دیده تعویض شوند.

اصلاح درزبندی و عایق بندی پنجره

از آن جایی که پنجره دو جداره UPVC باید عایق خوبی در برابر سرما، گرما، صدا و گرد و غبار باشد باید به درزبندی و عایق بودن آن توجه داشته باشید زیرا ممکن است به مرور زمان این موارد خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. در صورتی که به موقع این مشکل را رسیدگی نکنید، شاهد کاهش شدید کارایی پنجره خواهید بود.

با توجه به نکاتی که بیان کردیم بهتر است سعی کنیم به صورت صحیح از پنجره UPVC خود استفاده کنید و مدتی یکبار توسط تعمیرکار متخصص آن را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت بروز مشکل، در جهت رفع آن به موقع وارد عمل شوید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716