انواع توری

خانه    انواع توری

انواع توری درب و پنجره
توری پنجره یکی از بهترین ابزارهایی است که از ورود حشرات و گرد و غبار و… به فضای داخل جلوگیری می کند. ضرورت استفاده از انواع توری پنجره و درب در فصل های گرم سال، بیش از پیش خودش را نشان می دهد؛ زیرا شما می توانید با آرامش خاطر و بدون نگرانی از وجود حشرات از هوای بیرون لذت ببرید.

انواع توری درب و پنجره

استفاده از توری از زمان های گذشته تا به امروز وجود داشته است اما شکل ظاهری توری نسبت به گذشته دست خوش تغییرات اساسی شده است به طوری که ما می توانیم توری های درب و پنجره را به چندین نوع معرفی کنیم. انواع توری درب و پنجره شامل:

 • توری ثابت
 • توری پلیسه ای
 • توری ریلی
 • توری لولایی
 • توری مگنتینگ
 • توری رولینگ
 • توری آلومینیومی
 • توری گالوانیزه
 • توری خورشیدی

پنجره دوجداره upvc

توری ثابت

توری ثابت بر روی یک قاب ثابت نصب می شود در نتیجه نمی توان آن را باز و بسته نمود. تنها در صورتی که بخواهید آن را تعمیر و یا تعویض کنید می توانید آن را باز کنید که این کار را نیز باید توسط متخصص یا نصاب توری صورت گیرد. در صورتی که نصب توری ثابت توسط افراد بی تجربه انجام شود، به خوبی بر روی قاب پنجره جای نخواهد گرفت و تنظیم آن به هم می خورد. برای پنجره هایی که محلی برای حرکت توری وجود ندارد و نمی توان آن را در جهت های مختلفی باز و بسته کرد، از توری ثابت استفاده می شود.

توری پلیسه ای

توری پلیسه ای با نام توری آکاردئونی نیز شناخته می شود. به طور معمول این نوع توری پنجره برای انواع پنجره مناسب می باشد. برای آن که این توری جمع بشود از لولا یا فنر استفاده نمی شود بلکه به شکل کرکره ای باز و جمع خواهد شد. البته توری پلیسه ای دارای قاب ثابت می باشد. توری یو پی وی سی پلیسه ای از انواع آن به حساب می آید که با توجه به نوع طراحی آن، مقاومت و استحکام بالایی دارد، به آسانی پاره و خراب نمی شود و قابلیت این را دارد که از چپ به راست و یا از راست به چپ نصب بشود. شکل ظاهری این توری همانطور که از نامش پیدا است مانند دامن های پلیسه ای زنانه است و زمانی که قصد باز شدن آن را داشته باشید مانند پنجره معمولی باز می شود.

توری ریلی

در صورتی که پنجره های شما ریلی هستند باید از توری ریلی برای آن ها استفاده نمایید. قاب این نوع توری بر روی ریل پنجره نصب می شود و با آن حرکت می کند به همین دلیل فضای آن باید از قبل روی قاب پنجره در نظر گرفته شده باشد. توری ریلی را می توان از هر دو طرف پنجره به سمت راست یا چپ باز و بسته نمود.

توری لولایی

نوع دیگری از توری پنجره، توری لولایی است که همانطور که از نامش متوجه می شوید به وسیله لولا باز و بسته می شود. در نتیجه برای باز و بسته شدن به فضای زیادی نیاز دارد. عمر این نوع توری پنجره کوتاه است و لولاهای آن خیلی زود خراب می شوند به همین دلیل باید مدتی یکبار آن ها را تعمیر و تعویض نمود. از توری لولایی بیشتر برای درب های ورودی استفاده می شود.

درب دوجداره upvc

توری مگنتینگ

توری مگنتینگ شبیه به توری پلیسه ای می باشد اما این تفاوت را با هم دارند که توری پلیسه ای را نمی توان جدا کرد اما توری مگنتینگ را می توان به آسانی به صورت جمع شده از قاب پنجره جدا نمود. توری مگنتینگ دارای ابعاد و اندازه های مختلفی می باشد و فرآیند نصب آن خیلی راحت است. همانطور که مشخص است این نوع توری ها با داشتن قفل مگنتی به صورت خودکار بسته می شوند. مقاومت و استحکام توری مگنتی بالا است و به سادگی پاره و خراب نمی شود.

توری رولینگ

نوع دیگر توری پنجره، توری رولینگ است که متحرک می باشد اما قاب آن ثابت است. باز و بسته شدن این نوع توری به صورت کرکره ای می باشد. توری رولینگ انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توری رولینگ یک جهته و افقی مناسب برای پنجره هایی که از یک طرف باز می شوند.
 • توری رولینگ به صورت عمودی مناسب برای پنجره های کوچک و کم ارتفاع.
 • توری رولینگ به صورت دو طرفه افقی مناسب برای پنجره هایی با عرض زیاد که از طرفین باز می شوند.

توری آلومینیومی

توری های آلومینیومی دارای انواع مختلفی می باشند در واقع جنس این نوع توری از آلومینیوم است و در طرح های مختلفی مانند ثابت، لولایی و ریلی تولید می شوند. در قدیم بیشتر از این نوع توری استفاده می شده است و به دلیل آن که از ورود نور جلوگیری می کند و مانع دیدن مناظر پشت پنجره می شود، اکنون خیلی مورد استقبلا واقع نمی شود. با گذشت زمان، رنگ این توری ها تغییر می کند و به همین دلیل باید مدتی یکبار تمیز شوند.

توری گالوانیزه

نوع دیگری از توری پنجره وجود دارد که از جنس گالوانیزه می باشد به همین دلیل مقاومت، استحکام و ماندگاری بالایی دارد. برای مناطقی که تغییرات دمایی شدید و ناگهانی دارند، توری گالوانیزه بسیار گزینه مناسبی است زیرا در برابر تغییرات دمایی مقاوم می باشد. این نوع توری عمر طولانی دارد و معمولا در برابر زنگ زدگی و تغییر رنگ نیز مقاومت خوبی دارد.

توری خورشیدی

برای مناطقی که بسیار آفتاب گیر هستند از توری خورشیدی استفاده می شود تا از ورود تابش شدید و طولانی مدت آفتاب به داخل اتاق جلوگیری شود.  توری خورشیدی تا حدود ۹۰ درصد از گرمای آفتاب را در خود نگه می دارد و مانع ورود گرما به داخل اتاق می شود و به طور معمول رنگ این نوع توری ها تیره است.

همانطور که خواندید توری پنجره در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد و ویژگی های خود را دارند. به همین دلیل شما می توانید با توجه به محلی که در آن زندگی می کنید و نوع قاب پنجره اتاقتان، از توری مناسب استفاده نمایید.

مشاوره رایگان تلفنی
0912-3142716